Shkoni te informacioni i produktit
 • FLAMINGO - pako me 3
 • FLAMINGO - pako me 3
 • FLAMINGO - pako me 3
 • FLAMINGO - pako me 3
 • FLAMINGO - pako me 3
 • FLAMINGO - pako me 3
 • FLAMINGO - pako me 3
 • FLAMINGO - pako me 3
 • FLAMINGO - pako me 3
 • FLAMINGO - pako me 3
 • zen-drops-starflow

  FLAMINGO - pako me 3

  1 paketë përmban 4 pika

  Çmimi i rregullt
  €7,99 EUR
  Çmimi i rregullt
  Çmimi i shitjes
  €7,99 EUR
  TVSH e përfshirë.

  Koha e dorëzimit: 3 - 4 ditë

  Mundësia e dërgesës postare deri në pako 6×12.
  Transporti falas nga 15 €
  HEASHËNDETSHËM
  EFIKAS
  FRUITY-FRESHTE
  THJESHT
  VEGAN
  1 DROP = 0,5L
  Informacioni i produktit

  Zbuloni cilësinë premium gjallëruese të FLAMINGO Zen Drops për ekuilibrin e përsosur të trupit dhe mendjes. Me vetëm 5,5 kalori për pikë, ato ofrojnë një përvojë maksimale shije pa sheqer të shtuar. Ato janë ideale për diabetikët dhe njohësit e ndërgjegjshëm që duan të jetojnë sipas parimeve të Feng Shui në harmoni me Yin dhe Yang.


  FLAMINGO Zen Drops janë një përbërje harmonike e grejpfrutit, nenexhikut dhe manaferrës, e pasuruar me vitamina B6 dhe C për të rritur mirëqenien dhe energjinë tuaj në mënyrë tërësore.


  Një avantazh tjetër: Zen Drops janë një suplement dietik i certifikuar. Me pikat tona ju merrni një pije të shëndetshme, të shijshme që mbështet trupin tuaj dhe në të njëjtën kohë siguron harmoni dhe ekuilibër të brendshëm.


  Përjetoni një përvojë shije që gjallëron trupin dhe mendjen me çdo gllënjkë FLAMINGO Zen Drops.

  Alternativa juaj e qëndrueshme

  FLAMINGO Zen Drops janë një simbol i qëndrueshmërisë dhe mbrojtjes së mjedisit. Falë formës së tyre të tretshme në ujë, ato reduktojnë ndjeshëm mbetjet plastike, pasi çdo Doypack zëvendëson deri në katër shishe PET ose gjashtë kanaçe 0,33 litra. Ky është një hap drejt një stili jetese të ekuilibruar që thekson dhe promovon harmoninë me mjedisin tonë.

  Ekstraktet dhe vitaminat më të mira të frutave

  Çdo pikë FLAMINGO është një mrekulli ushqyese, një përzgjedhje kryesore e ekstrakteve natyrale të frutave dhe vitaminave të rëndësishme që premton një përvojë shije freskuese dhe promovuese të shëndetit. Receta është vegane, me pak kalori dhe pa sheqer të shtuar – e përkryer për një mënyrë jetese aktive dhe të shëndetshme që fokusohet në ekuilibër dhe harmoni. Shijoni ndjenjën e të bërit diçka të mirë për trupin dhe shqisat tuaja me çdo pikë, në frymën e Feng Shui.

  Kështu funksionon Zen Drops®

  Përdorimi i FLAMINGO Zen Drops është jashtëzakonisht i lehtë: zgjidhni pikën tuaj, shpërndajeni në ujë të gazuar ose të gazuar dhe shijoni një pije freskuese të pasur me vitamina. Ato janë ideale për udhëtime pasi janë të lehta dhe kompakte. S'ka më turr rreth shisheve të pijeve të rënda - me FLAMINGO Zen Drops ju keni gjithmonë pijen tuaj të preferuar me vete.

  Përbërësit dhe informacionet ushqyese
  Nahrungsergänzungsmittel

  Brause-Drops zur Zubereitung eines Erfrischungsgetränkes mit Grapefruit-, Minze- und Holunderbeeren-Geschmack. Mit Süßungsmitteln und Vitaminen.

  Zutaten: Säuerungsmittel Citronensäure, Säureregulator Natriumhydrogencarbonat, Feuchthaltemittel Sorbit, Maltodextrin, Säureregulator Natriumcarbonat, Inulin, Aromen, L-Ascorbinsäure (Vitamin C), färbendes Lebensmittel Rote-Bete-Saftpulver, Holunderbeeren-Saftkonzentrat-Pulver, Süßungsmittel Natriumsaccharin, Süßungsmittel Acesulfam K, Pyridoxinhydrochlorid (Vitamin B6).

  Brause-Drop Grapefruit/Minze/Holunder (2,2g/ 500m1)

  Angaben zu den Nährwerten:
  Einheit pro Drop 2,2g %NRV*/ Drop
  Vitamin C mg 40 50
  Vitamin B6 mg 0,7 50

  *NRV: Nährstoffbezugswerte für Erwachsene für die tägliche Zufuhr nach der Verordnung (EU) Nr. 1169/2011

  in 100 ml pro
  Drop
  2,2g
  Brennwert 1016 kJ= 243 kcal 22kJ = 5,3 kcal
  Fett 0,0 g 0,00 g
  davon gesättigte Fettsäuren 0,0 g 0,00 g
  Kohlenhydrate 18,7 g 0,41 g
  davon Zucker 1,2 g 0,03 g
  Ballaststoffe 3,2 g 0,07 g
  EiweiB 0,1 g 0,002 g
  Natrium 5,1 g 0,11 g
  Salz(als NaCl) 0,0 g 0,00 g
  Salz*(gemäß 1169/2011/EU) 12,9 g 0,28 g

  *Berechnung des Salzgehaltes auf Basis des natürlich vorkommenden Natriums (Natriumgehalt x Faktor 2,5)

  *NRV: Nährstoffbezugswert nach EU-Verordnung
  Verzehrempfehlung / Zubereitung: Täglich 2 Brause-Drop in 500m1 kaltem Trinkwasser auflösen und trinken.

  Lagerung: Trocken bei Raumtemperatur lagern. Nach dem Öffnen schnell verbrauchen. LOT / Mindestens haltbar bis: siehe Seitenrand. Hinweis: Die angegebene empfohlene tägliche Verzehrmenge darf nicht überschritten werden. Nahrungsergänzungsmittel sollten nicht als Ersatz für eine ausgewogene und abwechslungsreiche Ernährung sowie eine gesunde Lebensweise verwendet werden. Die Produkte sind außerhalb der Reichweite von kleinen Kindern aufzubewahren.

  MADE IN GERMANY

  Nettofüllmenge 8,8g / 4 Brause-Drops

  FLAMINGO - pako me 3
  FLAMINGO - pako me 3
  FLAMINGO - pako me 3
  FLAMINGO - pako me 3
  FLAMINGO - pako me 3

  UJI ME VITAMINA DHE ZEN NE NJE PIKE

  • I SHËNDETSHËM

   Ujë i pasur me vitamina, tërësisht pa sheqer, i përshtatshëm edhe për diabetikët

  • EFIKAS

   Pasuroni dy litra ujë me një paketë

  • FRUITY-FRESH

   Shije natyrale për një përvojë shije frutash dhe të freskët

  • THJESHT

   Për çdo shije dhe çdo moshë

  • EKO-MIQËSORE

   Më pak konsum i CO2 dhe mbetje paketimi

  BALANC NATYROR DHE FENG SHUI NË ÇDO Gllënjkë

  Përbërja unike e grejpfrutit, mentes, manaferrës dhe vitaminave kombinohet për të formuar një ritëm yin dhe yang - ekuilibri i përsosur i të kundërtave.
  Çdo FLAMINGO Zen Drop ju mbështet në rrugën drejt më shumë qetësisë, përqendrimit të relaksuar dhe energjisë freskuese të jetës - parimet bazë të Feng Shui.

  MIRE PER TY, MIRE PER PLANETIN

  Pikat Zen reduktojnë mbetjet plastike dhe mbështesin mbrojtjen e mjedisit. Çdo Doypack zëvendëson katër shishe PET. Një zgjedhje e shëndetshme për ju dhe një kontribut për një të ardhme më të mirë për planetin tonë. Bëni një deklaratë me FLAMINGO Zen Drops!

  Customer Reviews

  Based on 13 reviews
  85%
  (11)
  15%
  (2)
  0%
  (0)
  0%
  (0)
  0%
  (0)
  M
  Martin Krüger
  Super

  Das schmeckt auf jeden Fall besser als Waterdrops

  N
  Nicole C.
  Überraschend!

  Ich habe viele Drops probiert, aber diese hier schmecken mir tatsächlich am besten. Löse 3 Stück in einer 1,5 Liter Karaffe auf.

  M
  Marcel I.
  Schmeckt Super!

  Schmeckt echt lecker und super!
  Grapefruit kommt gut rüber.
  Definitiv ein guter Kauf!

  G
  Gülay T.
  Solide

  Geschmack ist immer subjektiv, meinem Mann hat es gefallen aber keine 5 Sterne. Der Tiger schmeckt mir persönlich besser!

  S
  Stefan P.
  Schmeckt!!!

  Echt gut! kann man öfter trinken anstatt Kisten mit Saft zu schleppen!